Par Valeryd

Valeryd vēsture aizsākās 1958. gadā, kad uzņēmējs Sige Ādolfsons no Vedumas vērsās pie brāļiem Bernta un Pēra-Ūves Lāšoniem Larvas ciematā ar jautājumu pēc palīdzības. Viņš vēlējās treileri, ko varētu piekabināt pie automobiļa. Tam bija jābūt vieglam, lai atvieglotu viņa ikdienu, braukājot pa dažādām fermām un demonstrējot savas preces.

Tolaik Lāšonu brāļiem piederēja autoserviss, un tie bija guvuši zināmu pieredzi, kravas auto treilerus pārveidojot par traktoru piekabēm. Brāļi pieņēma Siges Ādolfsona izaicinājumu, un pēc neilga laika no darbnīcas izripoja pirmais vieglais bezbremžu treileris. Vajadzība pēc šāda tipa treileriem izrādījās liela, un, ņemot vērā pieprasījumu, Lāšonu brāļu darbnīca auga, līdz bija nepieciešams pārcelties.

Tie izvēlējās pārcelties uz Valebergu, kas atrodas Rīdas apkārtnē, sešus kilometrus no Larvas. Jaunās kompānijas nosaukumu brāļi izveidoja no apkārtnes nosaukuma, ValeRydssläp (ValeRyd treileri). Dažu gadu laikā treileru masveida ražošana kļuva par īstenību un klāsts tika paplašināts, iekļaujot treilerus auto, laivu un zirgu pārvadāšanai. 1967. gadā rūpnīcā tika izveidots pirmais zirgu pārvadātājs ar A-veida rāmi. 1960., 1970. un 1980. gadu laikā Lāšonu brāļu un Valeryd darbība auga. Līdz 1991. gadam Valeryd ražošanas līniju bija atstājuši jau vairāk kā 10000 treileru; vislabākais — daudzi no tiem joprojām tiek lietoti!

Valeryd Group īpašnieks Magnuss Lāšons, dibinātāja Pēra-Ūves Lāšona dēls, uzauga 200 metru attālumā no rūpnīcas; viņš stāsta, ko tas viņam ir nozīmējis:
“Man ir daudz atmiņu pārsvarā par zaļu treileru ar izturīgiem, metināta tērauda rāmjiem un koka apmalēm un grīdu, to ražošanu, metināšanu, montāžu un apdari. Ražošanā sāku strādāt jau samērā agri, kad biju 10 gadu vecs un saņēmu vienu kronu par katru riepu, ko uzliku uz diska un piepūtu. Izmantojot normālus rokas darbarīkus, iemanījos stundas laikā uzlikt 30 riepas un nopelnīt veselas 30 kronas. Tā jau no agra vecuma sapratu, ka smags darbs atmaksājas.”

Ģimenes biznesā katra paaudze darbībā atstāj savu zīmogu. Magnuss Lāšons ātri aptvēra, ka vieglo treileru rezerves daļām ir plašs tirgus. Valeryd sāka attīstīt konceptsistēmu, lai šo pieprasījumu apmierinātu.

2018. gadā Valeryd svinēs savu 60. gadadienu.

Valeryd darbojas šādās valstīs un valodās